Falovacska muzsikáról
Miről szól röviden a Falovacska muzsika foglalkozás?
A foglalkozásokon ölbeli játékok, népköltések, népdalok és élő hangszerjáték
nyomán születik meg a játék öröme. A magyar néphagyományból merített
mondókák, dalok, ölbeli játékok (höcögtetők, lovagoltatók, altatók,
hintáztatók) világába kalandozhatunk, illetve megismerjük más népek dalait
is. A foglalkozásokon a három év alatti korosztály zenei nevelésére kapnak
mintát a szülők, a kodályi elvek alapján.
Az adott cikk linkje: https://falovacska.hu/falovacska-muzsikarol/
Gyakran merül fel bennetek a kérdés, hogy honnan lehetne még dalokat, mondókákat tanulni, megismerni? Ehhez szeretnék nektek olyan könyveket, CD-ket bemutatni, amit magam is szívesen vettem, veszek ma is kezembe, illetve használok a foglalkozásaim alkalmával. Ezek a kiadványok igényes, szép kivitelezésűek és a visszajelzéseitekből kitűnik, hogy ti is szeretitek. 😉 Elsőként a Kerekítő mondókás könyveket …
Összegyűjtöttem néhány kedvencemet, ezekkel a foglalkozásaimon is találkozhattok: (kattints a + jelre!) [sstoggles] [sstoggle title=”Zöld levél”] Zöld levél, zöld levél Illatot hoz már a szél Illatot hoz már a szél Traj-laj-laj-laj-laj Kék virág, kék virág bokrok alján ibolyák Bokrok alján ibolyák Traj-laj-laj-laj-laj (román népdal) [/sstoggle][sstoggle title=”Sárkány paripán…”] Sárkány paripán vágtattam, Gyémánt madarat mosdattam, Göncöl szekeret …
Ti írtátok a Falovacska muzsika és Zeneovi foglalkozásokról… Vélemény a Zeneoviról… „Ami nekem a legnagyobb élmény volt Dávid zeneovis fejlődésében, mikor végre ott, közönség előtt is megszólalt. Hoszzú hetekig, hónapokig jártunk, itthon már minden éneket, mondókát mondott, de ott csöndben volt. Aztán egyszer csak megszólalt, s végig mondta az összeset. Még sokkal fiatalabb volt, s alig, …